Nagłośnienie plenerowe  

Jako nowość oferujemy wynajem lub zamówienie zupełnie niezwykłego i nowatorksiego systemu WIELOKANAŁOWEGO plenerowego dającego niesamowicie przestrzeny i wyjątkowo wyrównany nawet na dużej przestrzeni rzętu 1000 m kw dźwięk i to bez potrzeby sieci, możliwy do zagrania w ...5 minut ! Czy marzyło się Wam słuchanie ukochanej muzyki z wysoką jakością i to WIELOKANAŁOWO, DOOKÓLNIE (wokół ciała), a w efekcie wręcz TRANSCEDENTNIE , w dowolnym ulubionym miejscu nawet tam gdzie nie ma prądu, np w ogrodzie, na działce, na basenie, na tarasie lub na wycieczce, plaży i campingu ? To innowacyjne nagłośnienie eventu, pokazu, a nawet ślubu jakie oferujemy do wynajęcia w naszym studiu !

fotografia ze słuchania i spotkania audiofilów w plenerze

Słuchanie nie w zwykły sposób to znaczy z tradycyjnych ciężkich, dużych i trudnych do przeniesienia domowych kolumn, czy co gorsza z plastikowego skrzeczącego boomboxa z hipermarketu, a wręcz odwrotnie to znaczy z wielu kanałów jak w kinie Imax lub w planetarium, a nawet lepiej i w efekcie niezwykle przestrzennie, dyskretnie, ambientowo, immersyjnie to znaczy tak aby całym ciałem być wręcz zanurzonym w muzyce otaczającej nas w otwartej przestrzeni z jakością niemal 3D, do naszej głowy i uszu, obecną ze wszystkich stron wokół nas .
Do tego służy nasz specjalny przenośny lekki i nie wymagający zasilania ani kabli 12 kanałowy mikrozestaw ZETA ZERO GARDEN SPACE SOUND. Stawiasz 6 emiterów bez przewodów i grasz swą ulubioną muzykę choćby ze Spotyfie z Twego smartphona gdzie zechcesz i to zaskakująco bo wielokanałowo! A cała instalacja systemu zajmuje parę minut .

Oto słowa melomana, pilota Dreamlinerów z Warszawy - Pana Tomasza Wasiaka:

"Przyznam, że do pomysłu nagłośnienia ogrodowego podchodziłem bardzo sceptycznie. Ot, zwariowana idea, celująca w niszę kwantowych rozmiarów. Ciekawość jednak nie dawała spokoju. Jak może brzmieć zestaw głośników na otwartej przestrzeni, zamykających szczelnie polem dźwiękowym przestrzeń wokół słuchających? Efekt jest piorunujący. Obcuję z muzyką od lat, ale czegoś takiego doświadczyłem po raz pierwszy. Pełne zanurzenie w dźwiękach, bezkierunkowych, otaczających. Myślisz, że Twoje kino domowe daje przestrzenny dźwięk? O naiwności! I tylko sąsiadów żal! :)"

Garden Space Sound by Nigth

Czy jest Garden Space Sound? To niezwykłe nagłośnienie technologicznie nieznane dotąd , lekkie i błyskawiczne w instlacji.
To sterowany muzyką z dowolnego żródła nawet smartphonu zestaw aż 12 kanałowy sześciu specjalnych stereofonicznych, dookólnych, miniaturowych ale wydajnych mocą i pasmem emiterów dźwięku które rozstawiamy wokół siebie w dowolnym miejscu. Całość nie
wymaga zasilania sieciowego. Każdy emiter o wadze zaledwie 2,5 kg łącznie ze statywem, w zestawie z małym sterownikiem odpowiednio rozdzielającym dźwięki do tychże emiterów. W wersji PRO budujemy ten zestaw jako pozbawiony jakichkolwiek kabli. Wszystko działa BEZPRZEWODOWO ! Rozstawisz ten niezwykły zestaw zatem wszędzie i to w parę minut bez wysiłku jedną ręką. Co więce-można go z powodzeniem użyć wewnątrz domu w pokoju z podobnie niezwykłymi efektami słuchowymi !

 

System ten można podłączyć do absolutnie dowolnego żródła dźwieku np. stereo choćby naszego smartfona z aplikacją Spotify lub Tidal lub jakiegokolwiek innego źródła np. odtwarzacza CD, plików lub nawet wielokanałowego playera BluRay i mieć ...kino ogrodowe!

Dźwięk w efekcie dobiega do nas aż z 12 miejsc w przestrzeni, w plenerze wokół nas.
To daje zupełnie niezwykły, nieznany naszemu mózgowi efekt niebywałej pełni w muzyce, który jest piękny dla naszych odczuć estetycznych! Czegoś takiego nie zna się z wnętrz domu ani z żadnego tradycyjnego zestawu stereo.

Cały zestaw jest na tyle mały, że można go przenieść i ustawić w parę minut gdzie tylko ma się na to ochotę. Będąc melomanem można go zabrać np. na wczasy, w torbie w bagażniku.

Emitery i sterownik posiadają wbudowane bardzo pojemne banki energii Li-Ion wystarczające na parę dni grania (oczywiście czas pracy zależy od głośności). Moc całego zestawu sięga ponad 200 Watt. Można go ładować z sieci lub solarnie.

Co bardzo ważne, system ten można także używać wewnątrz domu np na eventy a nawet wykorzystać go jako swój dyskretny wielkością system audio gdy zależy nam na niezwykłym bo wielokanałowym dźwięku ale i bardzo małych wymiarach całości sprzętu .

Garden Space Sound during event

Transmisja muzyki ze źródła (np. naszego smartfona) do sterownika może sie odbywać bezprzewodowo w technologii bluetooth z najwyższą studyjną jakością 24 bit / 192 kHz, a połączenie sterownika z 6 emiterami odbywa się w wersji PRO: BEZPRZEOWODOWO( !!) z wykorzystaniem niezawodej technologii studyjnej wielokanałowej (nie mylić z bardzo zawodnym i amatorskim bluetooth) Wtedy nie mamy żadnych kalbi, a emitery stawiamy wszędzie nawet w odległości parudziesięciu metrów, można stworzyć w parę minut piękny przestrzenny dźwięk w plenerze (patrz real foto z takich pokazów).
Alternatywnie w wersji budżetowej tj ENTRY cienkie kabelki, służą także do podładowania emiterów energią (gdy jest dostępna sieć).

Ktoś może zadać pytanie czy takim zestawem da sie nagłośnić komfortowo przestrzeń wokół nas? Odpowiedź- jest zaskakująca- jak bardzo skutecznie! Otóż zastosowanie aż 12 źródeł dźwięku umieszczonych koliście wokół naszego ciała i uszu daje nieznane efekty dla naszego zmysłu słuchu z tradycyjnych systemów stereo wynikłe z bardzo nietypowej bo wielokołowej interferencji fal wewnątrz takiego " dźwiękowego okręgu".

Tym niepozornym systemem łatwo nagłośnimy ogród i wszelkie eventy. Dźwięk wewnątrz wydaje się słuchaczowi głośniejszy, niezwykle wyrównany z głębokim basem znacznie lepszym niż z analogicznego źródła przenośnego, a tylko stereofonicznego no i przede wszystkim wyjątkowo plastyczny przestrzennie. Jest wszędzie wokół nas ! Nasze zmysły reagują bardzo silnie na tak podaną "dośrodkową/centryczną" falę akustyczną dobiegającą dookólnie ze wszystkich stron do nas. Emitery można rozstawić nawet w kole o średnicy sięgającej 20 metrów i pokryć tak dużą powierzchnę całego ogrodu przemiłym dla duszy ambientowym tłem muzycznym. To zupełnie coś innego i emocjonalnie nowego niż tradycyjne kolumny pokojowe. Dźwięk przestrzenny zupełnie inny niż w pokoju. Oczywiście taki system nie służy do epatowania wielką mocą i głośnością straszącą zwierzynę leśną. Tu celem jest subtelność , piekno i delikatność .

Na zakończenie pragniemy zaznaczyć, że system także znakomicie sprawuje się wewnątrz domu, wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać bardzo szybko dosłownie w parę minut znakomite nagłośnienie, niezwykłe wrażenia przestrzeni z czegoś nieporównanie lepszego niz zwykłe stereo, a nie mamy miejsca lub funduszy na wysokobudżetowy i duży gabarytami skomplikowany system stacjonarny HI-FI. I tu nasz mikro-zestaw zaskoczy dźwiękiem jak i niebywałą łatwością ustawienia dosłownie w parę minut i emisją z wielu kanałów! Zatem może nam służyć cały rok, w zimie w domu, w lecie w ogrodzie i na wycieczkach, a nawet można stworzyć z nim niezwykłe przenośne kino ogrodowe.

Dajmy sobie radość ze świetnie podanej muzyki także na łonie Natury.

GARDEN SPACE SOUND to nowa idea radości dla uszu i duszy w plenerze.

Poniżej fotografie zestawu oraz niewielkiego futerału w jakim się mieści cały zestaw (poza opcjonalnymi statywami)

Na zakończenie jeszcze jedna opinia. Kompozytora muzyki filmowej Robert Letkiewicz tak opisał swe wrażenia z odsłuchu "Garden":

"Dla mnie czas, w którym mogłem zanurzyć się w w doznaniach, których byłem świadkiem, zdecydowanie był za krótki - to nowe doświadczenie pobudza. Koncepcja 12 kanałów - krystaliczność brzmienia, szczegóły, które pozwalają na zatopienie się w muzyce - odkrywanie z każdym ruchem nowych przestrzeni - daje do myślenia. Lubię być zaskakiwany przestrzenią i barwami, których nie zaplanowałem w swojej muzyce - to rozwiązanie niewątpliwie innowacyjne, które bez wątpienia będzie naszą codziennością już za chwilę.
Robert Letkiewicz"

nagłośnienie imprez