O nas  

Jak wspomnieliśmy na wstępie, studio TR STUDIOS od wielu lat zajmuje się realizacją wszelkich nagrań niezależnie od ich przeznaczenia lub skali. Korzystając z naszego doświadczenia nagraniowego zdobytego w trakcie pracy przeróżnych zespołów w naszym studiu, skutecznie zarejstrujecie za równo nagrania muzyczne (w tym nagracie szybko swą kapelę choćby na "setkę" z perkusją bo naszą pasją jest muzyka rockowa) jak i w dziale nagrań lektorskich wykonacie wszelkie nagrania tzw "voiceover" do reklam TV i radiowych, audiobooków, szkoleń, filmów itp.

NAGRANIA MUZYCZNE:

W dziedzinie muzyki nagrywają u nas tak zupełnie młode, amatorskie zespoły z przeróżnych stylów, początkujący wokaliści mający małe budżety (korzystając z niskich cen, naszej producenckiej pomocy i fachowej porady), jak i gwiazdy mniej liczące sie z kosztem, a potrzebujące bardziej naszego doświadczenia dźwiękowo- mikserskiego. Niezależnie zatem od tego czy chcecie wejść do studia po raz pierwszy w życiu czy po raz setny znajdziecie w TR STUDIOS partnera, doradcę i muzycznego producenta, który poprowadzi Waszą sesję i nagrania. Zapraszamy do galerii studia tutaj link jak i na listę klientów tutaj link lub do ich opinii tutaj link.

Michał Jelonek i Justyna Osiecka (sesja płyty Łez "Oczy szeroko zamknięte")


Oprócz wzorcowego wyposażenia nagraniowego znajdziecie w naszym studiu domową, przyjazną i kreatywną muzycznie atmosferę bez tak typowego dla wielu studiów nadmiernego zadęcia realizatora,-"który zjadł wszystkie rozumy i wszystko wie najlepiej". Muzyka i dźwięk jest naszą wielką pasją od zawsze. Zatem każdą sesję traktujemy jako nowe wyzwanie i wspólne unikalne dzieło, które szlifujemy z Wami do perfekcji producencko-dźwiękowej.Prócz doświadczenia, wyposażenia i pasji, atutem studia jest także dogodna lokalizacja w centralnej Polsce , bowiem TR Studios mieści się w urokliwym spokojnym osiedlu Józefosław (na południu Warszwy z łatwym dojazdem ul. Puławską) w niezależnym budynku obok domu mieszkalnego. Relaksowe otoczenie studia pomaga w pracy twórczej w czasie nagrań. Patrz mini-galeria poniżej. Równie łatwo zatem dojechać do nas z każdego punktu w Polsce.

 

NAGRANIA LEKTORSKIE:

W zakresie nagrań lektorskich wykonywanych przez TR STUDIOS posiadamy do dyspozycji jedną z większych w Europie tzw bazę voicową tworzoną przez nas od około 20 lat. Oferujemy w niej około 1000 znakomitych głosów lektorskich i aktorskich w 60 językach do wszelkich nagrań reklamowych. Do wszystkich języków obcych posiadamy swoich własnych 100% native speakerów. Z samego języka angielskiego mamy blisko 100 głosów w 11 akcentach. Obsłużyliśmy setki firm. Lista klientów tutaj.

W TR STUDIOS znajduje się do wyboru z języka polskiego około 400znanych głosów lektorów i aktorów: Daniela Olbrychskiego, Mariana Opanię, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Hołowczyca, Piotra Machalicę, Jacka Borkowskiego,Tomasza Knapika, , Artura Barcisia, Krystyny Czubówny, Magdaleny Różczki, Barbary Kurdej-Szatan, Małgorzaty Foremniak, ś.p.Macieja Zembatego, ś.p.Krzysztofa Kolbergera i setek innych. Link do bazy i wyszukiwarki głosów jest tutaj.


 

W naszym studiu posiadamy 3 niezależne systemy zapisu, miksowania i masteringu za równo cyfrowe jak i analogowe. Nagrywamy cyfrowo i analogowo lub w sposób najbardziej popularny tj. mieszany. Studio bazuje na systemach zapisu DAW PROTOOLS HD także 11,10, CUBASE , SAW i połączonej z nimi wielkoformatowej konsoli mikserskiej. Do dyspozycji 86 preampów NEVE i FOCUSRITE itp.

Sercem TR STUDIOS jest znakomita studyjna CZYSTO ANALOGOWA 82-wejściowa konsola mikserska AMEK RN (od nazwiska Rupert Neve) wyposażona w każdym kanale w legendarne preampy i korekcje barwy marki NEVE. Do konsoli podłączone mamy wszystkie nasze systemy zapisu i obróbki dźwięku tak cyfrowe DAW do 48 wyjść,także PRO TOOLS HD 11 i 10, potrójny system FOSTEX ( 168 traków/72 wyjścia) jak i analogowe w tym studyjne magnetofony: masteringowy i 24-śladowy na 2 calowej taśmie. (Szczegółowy wyposażenia w zakładce sprzęt)

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie, można u nas nagrywać, miksować i masterować za równo czysto analogowo co jest najlepsze z punktu widzenia brzmienia, można też działać hybrydowo tj nagrywać cyfrowo, a miksować analogowo- w systemie najwygodniejszym a niedrogim. Tak typowo działają wszystkie wielkie współczesne studia nagrań na świecie, łącząc zalety tzw "cyfry" -tj.zapisu i edycji cyfrowowej z zaletami brzmieniowymi miksowania analogowego. Można też u nas w wariancie najtańszym nagrywać czysto cyfrowo. Wtedy nagrywamy, miksujemy i masterujemy tylko na komputerze w programie np Protools, Cubase itp. Tak jak to sie dzieje w domowych amatorskich studiach.

 

Przy czym ostatnia z wymienionych droga nagrywania i co szczególnie ważne- miksowania tylko cyfrowa tj na samym komputerze mimo, że najtańsza bo najszybsza , jest gorszą jakościowo i mniej cenioną brzmieniowo przez doświadczonych muzyków jak i przez słuchaczy. Zawsze i my tak możemy robić nagrywając na naszym PROTOOLS i potem na nim miksując a nawet masterując mając masę wtyczek, ale to odradzamy o ile budżet pozwala.Dla osiągniecia najlepszego ciepłego "analogowego" brzmienia zalecamy miksowanie i mastering analogowe.

Współczesne wtyczki plug-inowe i systemy komputerowe tak na PC jak i na MAC starają się tylko mniej lub bardziej naśladować legendarne analogowe brzmienie wielkich konsol mikserskich takich jak NEVE, SSL, FOCUSRITE, kompresorów analogowych i taśmy magentofonowej. Robią to jednak nadal nie w pełni skutecznie brzmieniowo bowiem są zawsze tylko niedoskonałą cyfrową spróbkowaną kopią fenomenu ciągłego analogowego brzmienia. Wiedzą o tym wszystkie najlepsze studia na świecie jak choćby Abbey Road, Air Studos, Ocean Way, Suncity, Metropolis, BOP studios Crescent, FOcustrie , Real World-P.Gabriela i też zawsze posiadają jako centrum swych instalacji nagraniowych wielkoformatowe konsole czysto analogowe zapewniające najlepsze możliwe brzmienie finalnych nagrań. Żadne studia szczytowej klasy nie oferują cyfrowych konsol do nagrań muzyki w swych głównych reżyserkach. Wszędzie królują konsole wyposażone w tory audio Ruperta NEVE , SLL, FOCUSRITE itp. Warto na to zwrócić uwagę. W dziedzinie dźwięku "bogate ,ciepłe i gęste" brzmienie analogowe posiada niezaprzeczalny prymat nad brzmieniem cyfrowym ( w odczuciu słuchaczy zawsze "chłodnym i zimnym" i niemile dla ucha sterylnym i "chudym").

 

Zatem możecie w TR STUDIOS nagrywać i miksować analogowo jak i cyfrowo wg życzenia. Warto jednak wzorować sie na najlepszych- i zajrzeć jak choćby wymienione powyżej studia i producenci pracują. Wybór zawsze należy do Was.

Mini-galeria otoczenia studia: