Historia studia  

Tomasz Rogula twórca "TR" fot.2005r

Historia TR STUDIOS to już ponad 30 lat pracy nagraniowej. Drogę studia i ilość mających w studiu miejsce zdarzeń, nagrań i sesji dobrze obrazuje galeria fotografii i gości studia -Tutaj link.

A wszystko zaczęło się około 40 lat temu. Wtedy późniejszy założyciel studia Tomasz Rogula nagrał jako licealista swoje pierwsze amatorskie nagranie na potrzeby komediowego szkolnego spektaklu teatralnego. Zadanie polegało na jak najlepszym dźwiękowo nagraniu ... szumu wody w spłuczce klozetowej. Nagranie udało się znakomicie zbudowanym przez siebie mikrofonem i tak to się zaczęło. W tym czasie już od wczesnej połowy lat siedemdziesiątych Tomasz Rogula budował potrzebne mu do studia pierwsze własne rozwiązania sprzętu nagraniowego w tym elektronikę pierwszego swego studyjnego magnetofonu (fotografie poniżej). Potem studio i firma dźwiękowa TR wystartowały i działa z wielkim sukcesem do dziś. W studiu przez te wszystkie lata gościliśmy dziesiątki tysięcy ludzi, w tym muzyków i firmy ale i najdziwniejsze persony jak ministrowie np kultury, wicepremier RP a nawet około roku 1985 Generał...Jezuitów z Hiszpanii (bowiem w TR Studios/Inigo- wtedy na ulicy Kopernika w historycznym budynku tzw "Zofiówki" nagrywane były w stanie wojennym kasety z materiałami religijnymi i opozycyjnymi) . Oj działo się w TR działo...

Poniżej fotografie archiwalne Tomasza Roguli i TR STUDIOS z przed parudziesięciu lat w poprzednich wieloletnich lokalizacjach w tym nasze dawne studio koncertowe. Jak i 4 fotografie z legendarnych studiów światowych. Zapraszamy też na nasza drugą stronę poświęconą technologiom audio z gatunku HI-END tutaj link i naszym audiofilskim kolumnom ZETA ZERO.

 

METROPOLIS Studios AIR Studios

METROPOLIS Studios TOWNHOUSE studios


 

TR STUDIOS ponad 20 lat temu