Nagrania muzyczne  

W naszym studiu można zamówić i wykonać dowolny rodzaj nagrania muzycznego niezależnie czy ma się cały swój zespół czy jest się samodzielnym solistą. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podejmujemy się nawet najtrudniejszych sesji i rozbudowanych projektów nagraniowych.  W studiu można nagrywać swą kapelę na tzw "setkę" w tym i perkusję bowiem posiadamy osobne izolowane akustycznie pomieszczenia.  Można też wykonać fragment prac np nagrać same ślady i zabrać je do innego studia  lub tylko  u nas miksować , mając już wcześniej nagrane ślady w innym studiu. Można też dokonać samego masteringu. Podchodzimy bardzo elastycznie do wszelkich potrzeb muzyków i chętnie doradzamy w jak najlepszej realizacji nagrań.

TR STUDIOS wybierane jest wtedy gdy liczy się finalna jakość uzyskanych nagrań a nie tylko najniższa cena.

Nagrywają u nas tak zespoły młode i zupełnie początkujące jak  i  gwiazdy estrady. Wielu stało się po nagraniach u nas znanymi , często gwiazdami.

Wynajmujemy studio w zwykłym systemie godzinowym. W cenie studia wliczony jest zawodowy realizator/producent. Zatem nie ma żadnych kosztów dodatkowych po za wynajmem studia. Cena za studio wraz z realizatorem   startuje już od zaledwie 108 zł/h netto (patrz szczegółowy cennik).  Zapraszamy  równie chętnie każdy zespół niezależnie od wieku, wielkości  składu jak i od zaangażowanego budżetu. Przebieg sesji nagrań można zawsze dopasować do posiadanego budżetu.  Niezależnie czy ma się paręset złotych czy sto razy wiecej- nagrania da się zrobić.

 

W efekcie nagrywa u nas  dużo młodych kapel nie posiadających wielkich budżetów ani wsparcia wydawców , a nagrywających  swe pierwsze krótkie dobre dema  i  Epki. Mile widziane u nas są  szczególnie młodzieżowe amatorskie kapele rockowe, metalowe, wokaliści muzyki pop, zespoły folkowe i indywidualni młodzi muzycy. Pomożemy wam skutecznie w sukcesie!

A perfekcyjnie zrealizowane nagranie to najczęściej klucz do prawdziwego sukcesu.

 

TR STUDIOS  działa wiele lat, w tym czasie zdarzyło się już prawie wszystko, nasze nagrania czesto otworzyły drogę do kariery. Gościło w naszym studiu  w czasie nagrań jak szacujemy grube tysięce ludzi reprezentujących wszelkie możliwe style muzyczne. W jednym z naszych nagrań  wzięło udział  ponad 1000  wykonawców na raz -była to multiplatynowa  płyta  live  pt: 'Życzymy, życzymy" dla Jana Pawła II. 

Z równym powodzeniem możecie nagrać u nas  wielką produkcję jak i małe, szybkie, rockowe tanie demo nagrane na tzw "setkę".

Zapraszamy do zajrzenia do fotogalerii studia- tutaj link i opinii klientów- tutaj link.

A poniżej migawki z życia naszego studia w tym goszących u nas gwiazd, trochę wybranych samych perkusistów, gitarzystów którzy nagrywali u nas. To wszystko działo sie w TR STUDIOS. Zapraszamy i Was jeśli potrzebujecie dobrych nagrań.  Ponizej fotografii  nasza  bardzo ważna  uwaga-prosimy przeczytać do końca.

 

 

 

 

 

BARDZO WAŻNA porada na koniec:

W dzisiejszych czasach czasem ktoś chce iść na skróty i traktuje muzykę jako zło konieczne i przypadek w swym życiu. Oczekujemy, że muzycy, choćby amatorzy wchodzący do naszego studia potrafią  zagrać   to co chcą nagrać   w sensie formy utworu choćby mniej więcej ale od  początku utworu do jego końca. Raz na 100 sesji zdarza się jednak ktoś kto chce iść na przysłowiowe skróty , jest leniwy i np nagrywając piosenkę mającą dwa refreny chce nagrać tylko jeden i ..... następnie oczekuje od nas przeklejenia i powielania  jednego refrenu  do drugiego bo mu się ....nie chce śpiewać obu! Na coś tak  burackiego NIE zgadzamy się, w naszym studiu można powiedzieć  pół żartem pół serio zakazana jest na etapie samego nagrywania znienawidzona przez prawdziwych muzyków "funkcja windowsowa copy /past" dobra do.....przeklejenia nosa w fotoshopie, a  tu  pojedynczej nuty czy frazy z czystego lenistwa. 

Po prostu jeśli wchodzi się do studia trzeba  chcieć i choć minimalnie umieć zagrać lub zaśpiewać to co ma być potem Waszym utworem. Cyrkowych sztuczek z gatunku copy/past zatem nie akceptujemy i nie wykonujemy i nie realizujemy  choć możemy  bo też mamy komputery. Prawdziwy wokalista powinien potrafić zaśpiewać (choćby z pomyłkami i fałszami, bo to zawsze można  wyprostować i poprawić, nadpisać, podstroić  itp )  cały utwór od początku do końca i ze sercem.  Muzyk powinien umieć zagrać  w miarę poprawnie cały  swój utwór  nawet z nut bo to nie wstyd, choćby się mylił, fałszował, tj tak jak na scenie i na koncercie czy na próbie.  Po to mamy funkcje studyjne w systemach zapisu  tzw Punch-in/Punch-out umożliwiąjace bardzo precyzyjne "wskakiwanie" na komputerach w zapis  na danym śladzie  w dowolnie precyzyjnie ustawiony  obszar w celu jego poprawki, by dokonać  on-line niezbędnych retuszy, nadpisać nieczystości czy źle  zagrane  frazy w danym dowolnie małym czy dużym fragmencie utworu  itp.W ten sposób pracują zawodowcy na świecie i tak powstaje od razu na etapie nagrywania gotowy porządny cały ślad danego instrumentu lub wokalu.
Można to robić u nas nawet na całych kompletach  wielu traków bębnów itp , W tym nie ma ograniczeń. Ale ordynarną funkcję   copy/past ,  która robi się z muzyków bezrobotnych  i służy leniwym do powielania  w utworze raz zagranej czy zaśpiewanej od niechcenia frazy uważamy za totalne i skrajne buractwo jak i żart z muzycznej profesji  i tego nie akceptujemy i nie wykonujemy na etapie gdy nagrywamy ślady. Tego zatem się nie kupi w naszym studiu nawet za pieniądze.  W wypadku potrzeby takich oszustw odsyłamy do nagrywania  w domu na swym komputerze domowym lub do amatorskich  studiów w piwnicy lub  w łazience na Iphonie .... selfie. To samo dotyczy się nagrywania wokali, nie nagrywamy na zasadzie  produkowania "miliona" byle jakich  take'ów  każdej frazy z osobna ze sztubackim i naiwnym założeniem, że potem  gdy wokalista wyjdzie ze studia , "realizator jakoś to  potem nocami pomontuje i uratuje"(????!!!) . Tak postępują amatorzy i ludzie bez ambicji idąc na skróty w życiu. Oczekujemy od wokalisty choćby amatora  umiejętności zaśpiewania całej piosenki (choćby z kartki, choćby jako tako) ale w całości. Inaczej nie jest wokalistą i powinien zająć się czymś innym w życiu.   Dobrzy amatorzy potrafią zaśpiewać całą piosenkę,  źli   i nieambitni nie potrafią  i muszą  używać  copy/past . My złych nie zapraszamy bo na nich nie chemy tracić czasu. Zapraszamy ambitnych i pracowitych .

Mówimy o tym bo to ważne. Bycie muzykiem  lub wokalistą stawia w XXI wieku pewne minimalne  wyzwania, a my je chętnie realizujemy i pomagamy w tworzeniu upragnionych prawdziwych nagrań, bez używania sztuczek kabaretowych i cyrkowych.  COPY/PAST  nie używamy  na etapie  nagrywania śladów.

załoga  TR STUDIOS