About us  

Soon will be translated. Please be patient.   We  are in Warsaw. 

Nasze  studio TR STUDIOS  od wielu lat zajmuje się realizacją wszelkich nagrań niezależnie od ich rodzaju, przeznaczenia lub skali. Posiadając ponad 30 letnie doświadczenie nagraniowe skutecznie wykonujemy za równo nagrania muzyczne z każdego gatunku (w tym nagrywamy perkusje)  jak i  w dziale nagrań lektorskich wszelkie nagrania tzw "voiceover" do reklam  TV i radiowych, audiobooków, szkoleń, filmów itp.

MUSIC RECORDINGS:

W dziedzinie muzyki nagrywają u nas za równo młode  zespoły jak i początkujący wokaliści korzystając z niskich cen, naszej pomocy i fachowej porady a także gwiazdy mniej liczące sie z kosztem, a potrzebujące bardziej  naszego doświadczenia dźwiękowego.  Niezależnie zatem od tego czy chcecie wejść do studia po raz pierwszy w życiu czy po raz setny znajdziecie w TR STUDIOS  znakomitego partnera, doradcę, producenckiego przyjaciela, który poprowadzi Waszą sesję i zrealizuje świetnie nagrania. Wystarczy spojrzeć do galerii studia tutaj link jak i na listę klientów  tutaj link lub do ich opinii tutaj link.

 


Oprócz znakomitego wyposażenia nagraniowego znajdziecie w naszym studiu  domową, przyjazną i kreatywną muzycznie atmosferę. Muzyka i dźwięk jest bowiem naszą pasją od zawsze. Atutem studia jest  także lokalizacja, bowiem TR Studios mieści się w urokliwym spokojnym osiedlu Józefosław
(na południu Warszwy z łatwym dojazdem ul. Puławską) w niezależnym budynku obok domu mieszkalnego. Relaksowe otoczenie studia pomaga w pracy twórczej w czasie nagrań. Patrz mini-galeria poniżej.  

 

VOICE RECORDINGS:

W zakresie nagrań lektorskich wykonywanych przez  TR STUDIOS posiadamy do dyspozycji największą w Polsce i jedną z większych w Europie tzw bazę voicową tworzoną przez nas od około 20 lat. Oferujemy w niej  około 1000 znakomitych głosów lektorskich i aktorskich w 60 językach do wszelkich  nagrań reklamowych. Do wszystkich języków obcych posiadamy swoich własnych 100% native speakerów. Z samego języka angielskiego mamy blisko 100 głosów w 11 akcentach.  Obsłużyliśmy parę tysięcy firm. Lista klientów tutaj.

W TR STUDIOS znajduje się do wyboru z języka polskiego około 400  najbardziej znanych głosów lektorów i aktorów: Daniela Olbrychskiego, Mariana Opanię, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Hołowczyca, Piotra Machalicę, Jacka Borkowskiego,Tomasza Knapika, , Artura Barcisia, Krystyny Czubówny, Magdaleny Różczki, Barbary Kurdej-Szatan, Małgorzaty Foremniak, ś.p.Macieja Zembatego, ś.p.Krzysztofa Kolbergera  i setek innych. Link do bazy i wyszukiwarki głosów jest tutaj.

 

W naszym studiu posiadamy 3 niezależne systemy zapisu, miksowania i masteringu za równo cyfrowe jak i analogowe. Nagrywamy cyfrowo i analogowo lub w sposób najbardziej popularny tj. mieszany. Studio bazuje na  systemach zapisu DAW PROTOOLS 11, CUBASE , SAW i  połączonej z nimi  wielkoformatowej konsoli mikserskiej. Do dyspozycji 86 preampów NEVE i  FOCUSRITE itp. Więcej szczegółów w zakładce sprzęt.

 Sercem TR STUDIOS  jest znakomita studyjna CZYSTO ANALOGOWA 82-wejściowa konsola  mikserska AMEK RN (od nazwiska  Rupert Neve) wyposażona w legendarne preampy  NEVE. Do konsoli podłączone mamy wszystkie  systemy zapisu i obróbki dźwięku tak cyfrowe w tym  PRO TOOLS HD , 11 i 10  jak i analogowe w tym studyjne magentofony masteringowe i 24 śladowe na 2 calowej taśmie.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, można  u nas nagrywać, miksować i masterować za równo czysto analogowo co jest najlepsze z punktu widzenia brzmienia, lub też działać  hybrydowo tj. nagrywać cyfrowo, a miksować analogowo-  w systemie najwygodniejszym a niedrogim. Tak typowo działają  wszystkie wielkie współczesne studia nagrań na świecie, łącząc zalety tzw "cyfry" -tj. zapisu i edycji cyfrowowej  z zaletami brzmieniowymi miksowania analogowego . Można też u nas w wariancie najtańszym nagrywać  czysto  cyfrowo. Wtedy nagrywamy, miksujemy i masterujemy tylko na komputerze w programie np Protools, Cubase itp. Tak jak to się dzieje w domowych studiach.

Przy czym ostatnia z wymienionych droga nagrywania i co szczególnie ważne- miksowania tylko cyfrowo tj. na samym komputerze mimo, że  najtańsza bo najszybsza , jest najgorszą jakościowo i najmniej cenioną brzmieniowo przez doświadczonych muzyków jak i przez słuchaczy. Współczesne wtyczki plug-inowe  i systemy komputerowe  tak na PC jak i na MAC starają się mniej lub bardziej  naśladować legendarne analogowe brzmienie wielkich konsol mikserskich takich jak NEVE, SSL, FOCUSRITE, kompresorów analogowych i taśmy magentofonowej ale ciągle  robią to nie w pełni skutecznie, bowiem są zawsze  tylko niedoskonałą cyfrową kopią fenomenu analogowego brzmienia. By temu zapobiec wszystkie najlepsze studia na świecie jak Abbey Road, Air Studos, Ocean Way, Suncity, Metropolis itp. zawsze posiadają jako centrum swych współczesnych instalacji nagraniowych wielkoformatowe konsole, zawsze czysto analogowe i zapewniające najlepsze możliwe brzmienie finalnych nagrań. Żadne studia szczytowej klasy nie oferują cyfrowych konsol do nagrań muzyki w swych głównych reżyserkach. Wszędzie królują konsole wyposażone w tory audio Ruperta NEVE , SLL, FOCUSRITE itp. Warto na to zwrócić uwagę. W dziedzinie  dźwięku "bogate, ciepłe i gęste" brzmienie analogowe posiada niezaprzeczalny prymat nad brzmieniem cyfrowym ( w odczuciu słuchaczy zawsze "chłodnym i zimnym", niemile dla ucha  sterylnym i "chudym").

Zatem w TR STUDIOS można nagrywać jak tylko się chce. Wybór zawsze należy do zlecającego nagranie.

 Mini-galeria otoczenia studia: